Lukáš Soural a Mirka Pešáková se stali vítězi

Memoriálu Františka Nemetze v hodinovce na dráze,kterou uspořádal klub ve středu 19. září. Na 34. ročníku ve dvou bězích startovalo celkem 41 mužů a žen, v prvním nastoupilo 28 a ve druhém 13 vytrvalců. Hodinovka byla měřena pomocí čipů. První tři závodníci a závodnice v jednotlivých kategoriích si odnesli finanční odměnu, zatímco v hlavním závodě mužů ji obdrželo nejlepších 5 vytrvalců. Odměněni byli i nejlepší domácí závodník a závodnice.

Hodinovka proběhla za velmi příjemného běžeckého počasí, bezvětří. Vítězný Lukáš Soural dosáhl výkonu 16 438 m, na druhém místě doběhl domácí borec Juraj Plekanec, který dosáhl výkonu 16173 m. Vítězka kategorie žen Mirka Pešáková zdolala 14 370 m. Závodník Ladislav Kolář startoval v obou bězích.

Komentátor Jirka Šmiták v průběhu celého závodu podával informace nejen o průběhu vlastního závodu, ale i z historie tohoto běhu a o významných závodnících, kteří na hodinovce startovali.

Podrobné výsledky najdete v průběhu dnešního odpoledne na odkazech: www.atletika.cz www.behej.com www.ceskybeh.cz a

Fotky od Mirka Noska na odkaze: http://mt03.rajce.idnes.cz

Výsledková listina z 34. ročníku hodinovky na dráze
memoriál Františka Nemetze
Pořadatel AC Moravská Slavia Brno, spolek
Místo stadion ve Vojtové ulici
Datum 19.září 2018
Ředitel závodu Ladislav Zouhar
Hlavní rozhodčí Lubomír Křivánek
Pč. příjmení a jméno roč. klub výkon kat poz.
1. Soural Lukáš 82 VSK Univerzita Brno 16 438 1. MA 2.běh
2. Plekanec Juraj 74 AC Moravská Slavia Brno, spolek 16 173 1. MB 2.běh
3. Kocur Lukáš 77 Orel Šitbořice 16 047 2. MB 2.běh
4. Hrdina Tomáš 79 AC Moravská Slavia Brno, spolek 15 621 2. MA 2.běh
5. Rerych Jiří 62 AC Moravská Slavia Brno, spolek 15 295 1. MC 2.běh
6. Chadim Vlastimil 76 AC Moravská Slavia Brno, spolek 15 185 3. MB 2.běh
7. Svoboda Petr 68 AC Moravská Slavia Brno, spolek 15 150 2. MC 2.běh
8. Doležal Milan 72 Horal Šumperk 14 806 4. MB 1.běh
9. Zeman Adam 94 HS Jizerky 14 774 3. Ma 1.běh
10. Ryba Lukáš 79 BB Cyklosport 14 686 4. MA 1.běh
11. Krajča Rudy 65 Čau,rarecasti.com 14 676 3. MC 2.běh
12. Moravčík Zdeněk 62 Trisportshop 14 665 4. MC 2.běh
13. Pešáková Mirka 85 AC Racers 14 370 1. Ž A 2.běh
14. Březina Aleš 62 Brno 14 225 5. MC 1.běh
15. Kolář Ladislav 86 (I. běh 14 120 ve II. 12 420 m) 14 120 5. MA 1. a2 běh
16. Urbánková Alfery Hana 82 AC Moravská Slavia Brno, spolek 14 042 2. ŽA 2.běh
17. Dilhof Tomáš 81 Brno 14 013 6. MA 1.běh
18. Jiřikovský Martin 73 TK OPEN 13 880 5 MB 1.běh
19. Kropáček Jaroslav 70 13 830 6. MB 1.běh
20. Bednář Zbyněk 73 Tišnov 13 745 7. MB 1.běh
21. Hozák Michal 81 AC Moravská Slavia Brno, spolek 13 600 7. MA 1.běh
22. Staňková Kateřina 88 AC Moravská Slavia Brno, spolek 13 515 3. ŽA 1.běh
23. Zemánková Eva 91 AC Moravská Slavia Brno, spolek 13 306 4. ŽA 1.běh
24. Hanák Albín 51 AC Moravská Slavia Brno, spolek 13 044 1. MD 1.běh
25. Jašíček Radek 90 fKlidu sport team 12 909 8. MA 1.běh
26. Tecl Jan 58 Troubsko 12 565 2. MD 1.běh
27. Vrána Filip 76 Jundrov 12 422 8. MB 1.běh
28. Zbořil Tomáš 69 12 080 9. MB 1.běh
29. Pokluda Tomáš 70 CHRT Brno 12 002 10. MB 1.běh
30. Kresta Roman 65 Orel Židenice 11 670 6. MC 1.běh
31. Jašíčková Jarmila 64 fKlidu sport team 11 660 1. ŽC 1.běh
32. Tešnarová Eva 99 AC Moravská Slavia Brno, spolek 11 429 5. ŽA 1.běh
33. Táborský Radim 75 11 427 11. MB 1.běh
34. Zejda Ivo 56 AC Moravská Slavia Brno, spolek 11 010 3. MD 1.běh
35. Horký Tomáš 67 KOS Tesla Brno 10 895 7. MC 1.běh
36. Medek Jiří 78 Černá Hora 10 360 12. MB 1.běh
37. Holý Josef 41 AC Moravská Slavia Brno, spolek 9 240 4. MD 1.běh
38. Hána Květoslav 37 HC Kometa Brno 9 230 5. MD 1.běh
39. Végh Ondřej 66 Újezd u Brna 9 200 8. MC 1.běh
40. Kubík Radomír 64 Triatlon klub Brno 8 430 9. MC 1.běh
41. Hříbal Miroslav 56 8 000 6. MD 1.běh

Deset nejlepších výkonů v kategorii mužů a žen v historii tohoto závodu:

Výkon     Závodník                     Oddíl – klub                           Rok dosažení

18 714 Kučera Martin Univerzita Brno 2012
18 681 Baběrád Pavel Moravská Slavia Brno 1997
18 430 Orálek Daniel Moravská Slavia Brno 2006
18 342 Hajzler Jiří Reproservis Brno 1995
18 314 Olejníček Lukáš Moravská Slavia Brno 2012
18 309 Petřík František Sokol Vyškov 1995
18 307 Kocourek Jaroslav Zbrojovka Brno 1982
18 210 Nejedlý Michael Moravská Slavia Brno 1995
18 122 Hudák Luděk Technika Brno 1994
18 050 Klement Jiří Zbrojovka Brno 1986

Tabulka deseti nejlepších závodnic

16 395 Soňa Vnenčáková Moravská Slavia Brno 2016
15 880 Martincová Ivana Moravská Slavia Brno 2003
15 246 Lucie Kolková X-AIR Ostrava 2012
15 178 Kociánová Jiřina AHA Vyškov 2011
14 906 Vodičková Radka RPG Brno 2006
14 580 Jiráňová Blanka Moravská Slavia Brno 2009
14 370 Mirka Pešáková AC Racers 2018
14 335 Čábelková Jana Moravská Slavia Brno 2006
14 298 Fickerová Dana Moravská Slavia Brno 2008
14 218 Münstrová Eva Moravská Slavia Brno 2008

 

 

 

Komentáře

Pro korektní odeslání komentáře opište prosím také kód z obrázku níže.





Blue Captcha Image
Refresh

*

QR Code Business Card