Lukáš Olejníček suvereně zvítězil na 11.ročníku Běhu kolem Myslivny

Lukáš Olejníček z pořádajícího oddílu AC Moravská Slavia Brno se stal suverénním vítězem 11. ročníku Běhu kolem Myslivny, který se konal v neděli 11. března a byl desátým závodem Brněnského běžeckého poháru. Na druhém místě skončil jeho oddílový kolega, 41letý veterán Daniel Orálek, který se postavil na start jen krátce po úmorné zpáteční cestě z Mexika, kde se zúčastnil Cooper Canyon Ultra Marathonu. Na jeho 50mílové trati /80 km/ vedoucí v kaňonu Urique se nezalekl přesily 350 tarahumarských a dalších 140 běžců a svedl úžasný souboj s loňským vítězem indiánem Miguelem Larou, kterému podl ehl až v závěru tratě, a obsadil druhé místo. Třetí místo v absolutním pořadí v Běhu kolem Myslivny vybojoval nadějný Robert Míč /Triexpert adidas team/.

Dále z domácích závodníků 2.místa obsadili v kategoriích Juniorů Michal Sláma, ženy veteránky nad 40 let Ivana Martincová, 3.místa vybojovali David Strnka v kategorii dorostenců, Jana Jeřábková v kategorii juniorek a v mladších žákyních Karolína Ročková.

Za celkem příznivého, i když ne slunečného počasí, se sešlo na startu celkem 424 brněnských i mimobrněnských závodníků, a to nejen z okolí, ale i z Olomoucka, České Třebové, Zlínska, Třebíčska, Hradce Králové, Prostějovska a Žďárska. Raritou byla účast španělského vytrvalce z Madridu.

Ceny nejúspěšnějším závodníkům předával pan Jiří Zorník, místostarosta městské části Brno-Kohoutovice a člen sportovní komise Magistrátu města Brna. Celkové výsledky v sekci výsledky 2012.