Výsledky Morenda mítinku

Výsledky Morenda mítinku zde (PDF)

Komentáře

Pro korektní odeslání komentáře opište prosím také kód z obrázku níže.

Jeden komentář k článku Výsledky Morenda mítinku

 1. Pavel Košťál, 29. září 2009, 16:27
 2. Podzim vklouzl nenápadně i na atletickou dráhu Moravské Slávie, ale tohoto středečního odpoledne a podvečera se zatvářil velice příjemně a nechal atletící společnost usilovat o vybrané disciplíny v pohodových podmínkách. Nejprve se na polytanové dráze představili sprinteři na 60 m, mílaři v běhu na 1 míli a skokani do dálky. V 18.15 hodin započala nejvíce obeslaná disciplína a to 25.ročník hodinovky vytrvalců a vytrvalkyň.

  V prvním ze dvou běhů se na oválu honilo celkem 67 běžců, z nichž mnozí složili úspěšný reparát z předcházející , velice teplé hodinovky , která proběhla v červenci v rámci Letního Kocourkova poháru. Své soupeře začal zle prohánět český reprezentant v dlouhém triatlonu Petr Vabroušek ze Zlína a ukázalo se, že v tomto běhu nebylo na dráze lepšího borce. Jeho výsledný výkon 16440 m byl sice dobrý, ale zdaleka nestačil k tomu, aby se zařadil do první desítky nejlepších výkonů, dosažených při morenďáckých závodech od roku 1980. Až za umělého osvětlení nastoupilo v 19.15 hodin na dráhu dalších 7 startujících ke druhému běhu a tomuto chudičkému již políčku vévodil Daniel Orálek. Nejprve však byl odklizen z dráhy veterán Jan Charvát, neboť ten v polovině prvního běhu nečekaně zkolaboval a bezvládně ležel na polytanu bez toho, že by se mohl vlastními silami z dráhy odplížit. Až příjezd sanitky a odvoz bezvládného sportsmena do nemocničních prostor ukončil toto sportovní drama, na kterém se určitě podepsala jeho nedávná havarie na kole spojená s úrazem hlavy. Daniel Orálek uběhl ve sv itu reflektorů a za přítomnosti večerně trénujících fotbalistů 17720 metrů a stal se tak jasným vítězem 25.ročníku morenďácké hodinovky ..

  Před třemi roky předvedl vytrvalý Dan výkon 18430 m, což v tabulce nejlepších výkonů tohoto podujetí značí druhé místo. A kdo vévodí historické tabulce? Nikdo jiný než člověk, který v současnosti při běžeckých podnicích funguje v naprosto jiné roli. Byl tu i tentokrát se svým artiklem běžecké obuvi jako její prodejce. Pavel Baběrád je tím mužem, jenž v dresu Moravské Slávie dosáhl v roce 1997 doposud nejlepšího výkonu 18681 m. Klidně může dál v poklidu nabízet běžecké obutí, neboť na rozzávoděného Dana má stále ještě půlku oválu k dobru. Moravskoslávistický rek Orálek se stal vítězem hodinovky počtvrté a jak se zdá, v tomto směru ho ještě řadu let nikdo nepřekoná.

  Ženským výkonům kraluje 15880 metrů dosažených Ivanou Martincovou z domácího oddílu v roce 2003. Sympatická Ivana letos pouze volně obíhala bez startovního čísla kolem stadionu, neboť neposlušná achillovka ji stále velice trápí a nedovoluje jí naplno závodit. A tak pouze sledovala průběh běhu jako divačka a fandila svým družkám ve zbrani. Z nich se nejlépe předvedla vyškovská AHAčka Jiřina Kociánová s rovnými 15000 metry, což znamenalo 12.místo celkové klasifikace a současně posun v historické tabulce na druhé místo před triatlonistku Radku Vodičkovou. Ženská vítězka letošní Brněnské 25 morenďačka Blanka Jiráňová byla druhou ženou při hodinovce s výkonem 14580 metrů , což ji pasovalo na 15.místo celkově a současně posun v ženské tabulce výkonů na čtvrtou pozici.

  Ponořme se do běžeckého karuselu a vydolujme z něho ty, které odstředivá síla točivého pohybu vynesla do vyšších pater klasifikace. Jako třetího v pořadí určila měřící firma ChampionChip(Luděk Šír) Michala Gliera, nadějného závodníka Moravské Slávie a přiřkla mu výkon 15875 m. Nejlepším veteránem nad 40 let byl na 4.místě Petr Svoboda z Brna s 15690 metry, se stometrovým mankem skončil pátý Josef Bambas (Fokolare Brno) s 15567 m. Čip šestého Marka Němečka z Brna zahlásil, že zdolal 15543 m, sedmý Jiří Myška z východočeské Poličky uběhal 15430 m a těsně tak zdolal druhého veterána Radka Dočkala z Brna , jenž zvládl 15210 m. Deváté místo celkově a třetí veteránské si vybojoval nejvytrvalejší policista brněnského okolí Jaroslav Stloukal z Adamova s 15110 m. Horal Milan Doležal ze Šumperka zvládl za hodinu 15063 m a desátou pozici a posledními snaživci, kteří zvládli vlastními silami patnáctikilometrovou hranici byli něžní blíženci Jan Škrdla z Velké s 15060 m a již zmiňovaná Jiřina Kociánová. Nejlepší žena ulétla o několik metrů Pavlu Ptáčkovi z Brna a salutovat jí musel i pivovarský manažer černohorského moku Hubert Adámek, který obsadil celkové čtrnácté místo před druhou ženou Blankou Jiráňovou.

  Nejúspěšnějším padesátníkem se stal profesor Svatopluk Sedláček z domácí stáje se 14220 m před Vladimírem Matěnou z Blanska ( 13801 m) a Janem Teclem z Troubska (13575 m). Až z Ostravy si přijel pro 31. příčku Pavel Juřica, který musel být spokojen s 13309 m, když si určitě věřil na daleko lepší umístění .. Ještě jednačtyřicátý Petr Kaňovský z Brna zdolal hranici třinácti kilometrů, což se už nepodařilo s pěnou u úst dokončivšímu domácímu atletovi Ivo Zejdovi (12620 m), jako vždy nepřehlédnutelnému pro jeho udřený skákavý pohyb. To na Aleše Stráníka z Blanska a třetí ženu dámského pořadí Kateřinu Topičovou (12440 m) byl daleko hezčí pohled . Zdatná cyklistka jak se zdá běžecky neustále roste a ve středečním podvečeru potopila svou snahou i Petra Kriega z Brna, Jaroslava Stloukala staršího z Adamova a zdatného ultramaratonce Stanislava „Krišnu“ Holečka z Barnexu Brno. Staršího Stloukala alespoň uspokojovalo první místo mezi šedesátníky ( 12300 m), které obsadil před Františkem Klimešem (11845 m) ze Žabovřesk a stále ještě důchodky neobuvším Josefem Kašparem z Moravské Slávie (11670 m). Režisér Karel Fuksa taktéž z celku domácích vytrvalců figuruje na šedesáté příčce klasifikace s 11246 m. Stříbrný doktor jménem i barvou svých vlasů zvládl také hranici jedenácti kilometrů a zahnal za sebe ještě jedenáct soupeřů, z nichž nejstaršími byli žďárský orel Alois Bradáč, indiánský způsob běhu propagující matka úspěšné Jiřinky Marie Kociánová z Křenovic a nejstarší osoba ve startovním poli vůbec , ne sice dáma s kaméliemi, ale železná lejdy jihomoravských vytrvalkyň určitě – Dana Elingerová. Jako vždy si nemohl závěrečný velesprint odpustit po hodině ploužení starý brněnský sokol Pavel Cahel.

  Věřme spolu s organizátory , že zdařilý letošní mítink bude nadále léty gradovat, neboť zrenovovaná dráha si žádá špičkových výkonů. Daniel Orálek má letos dobrý rok. Výher už pobral víc než dost a je patrné, že bude zářit nadále. Příští rok dovrší sice svou čtvrtou životní dekádu , ale zdá se, že bude ještě hodně dlouho ukazovat záda daleko mladším soupeřům. Atletika Moravské Slávie potřebuje , aby měla víc takových stálic, neboť družstvo mužů, které opět postoupilo z prolínací soutěže do první atletické ligy družstev by mělo navazovat na to lepší z bohaté a slavné historie klubu s moravskou orlicí ve znaku.

QR Code Business Card