Výsledky Brněnské 25

Výsledky Brněnské 25 zde (PDF)

Komentáře

Pro korektní odeslání komentáře opište prosím také kód z obrázku níže.

Jeden komentář k článku Výsledky Brněnské 25

 1. Ladislav Zouhar, 27. července 2014, 19:06
 2. BRNĚNSKÁ PĚTADVACÍTKA 42.ročník Memoriál JiříhoNeřimy 13.9.2009
  Na stadionu Moravské Slávie Brno na Starém Brně se od rána až do pozdního odpoledne v neděli 13.září neustále míhaly odresované postavy sportujících občanů, když na několika minihřištích vytvořených na ploše fotbalového hřiště sváděli ponejvíce již neaktivní fotbalisté své souboje v rámci fotbalového sportovního dne osobností v tak zvané malé kopané, kteroužto kratochvíli zdatně komentoval pro obveselení přihlížejících osvědčený spíkr šoubyznysu Jindra Eliáš.
  Opět přesně v poledne se potřetí vydalo na cyklostezku podél Svratky devadesát vytrvalců, kteří ve velice příjemném povětří dávali na odiv své štíhlé postavy a běžecké kvality. Vše nejlepší jim na cestu popřál běžecký komentátor a člen morenďácké běžecké skupiny Pendolíno Jiří Šmiták. Mezi favority chyběl loňský vítěz Aleš Borek z VSK Univerzita Brno a také držitel rekordního času na nové trati Daniel Orálek z domácí ho atletického klubu, neboť ten o den dříve startoval na ultramaratonu v Nizozemsku. Nestartovala ani loňská nejlepší žena Eva Münsterová z AC Moravská Slávia a ani její oddílová družka Ivana Martincová, kterou do závodu nepustila namožená achillovka.
  Extraligový atletický oddíl VSK Univerzita Brno vyslal do závodu jedno ze svých největších es Martina Kučeru a ten začal pochopitelně hned od začátku ukazovat ostatním zájemcům o přední příčky svou viditelnou převahu. Od občerstvovačky na pátém kilometru na Veslařské ulici už ho nikdo „neotravoval“, údolím oddechu prolétl již značně osamoceně a po obrátce v Bystrci bylo jasné, že pouze nenadálý kolaps by ho mohl vyhodit ze sedla. To se ovšem nestalo a tak 28-letý Martin Kučera ukončil před půl druhou svůj sólový běh vítězným časem 1:24:40 hod. Za vítězem se po více než šesti minutách jako druhý dostavil do cíle 47-letý Pavel Horák z Vyškova ( 1 MC 45-54 let), který v závěru odolal ataku daleko mladšího Marka Němečka z Brna ( 2 MA do 34 let), před kterým si uchoval náskok jednadvaceti vteřin. Pavel Horák se současně stal vítězem Memoriálu Jiřího Neřimy , který je vypisován pro běžecké veterány starší čtyřiceti let.
  Další pozice v první desítce celkového pořadí si nenechali ujít Ivo Vyžrálek z Moravského Krumlova (1 MB 35-44 let), s již desetiminutovým odstupem Michal Glier z domácí Morendy ( 3 MA), neutahatelný Pavel Kratochvíl z Rudíkova (2 MC), brněnský Petr Svoboda (2 MB). Pavel Horný z Přerova ( 3 MB), z práce na vinici alespoň na chvíli uniknuvší Jaroslav Kadlec z Vinařství Šalša ( 3 MC) a Jiří Bezrouk z klubu BOKI (4 MC). První desítku tak úspěšně atakovalo hned sedm veteránů, což dokazuje jejich dobrou úroveň, ale naproti tomu absenci mladých talentů. Za závodníky z nejmladší kategorie Davidem Pokorným z Brna ( 4 MA) a Michalem Šťepánkem z Jihlavy ( 5 MA) dokončil svou pouť po cyklostezce velice úspěšný vytrvalec všeho druhu Ladislav Rozman z Cyklo Lasl Brno ( 1 MD 55-64 let), který se dokázal protlačit před Jana Fiedlera z Moravské Slávie ( 5 MC) a Jiřího Libánského z Děčína ( 6 MA).
  Jaroslav Stloukal mladší z Adamova ( 4 MB) za sebe odsunul Jana Brabce z Moravské Slávie ( 5 MB) a Maria Varsanyie z Karviné ( 6 MB), Pavla Hověžáka z Barnexu Brno ( 7 MA) a Milana Mišáka z Brna ( 6 MC). Ještě neregistrovaný brněnský běžec Aleš Jelínek ( 7 MB), Bronislav Krejčí z Modřic ( 8 MB), Jaroslav Jurča( 7 MC), Libor Zouhar z Brna ( 8 MC),Hubert Adámek, což je neustále se lepšící pivovarnický chasník z Černé Hory ,ale nyní už v dresu Moravské Slávie ( 9 MB) a Michal Vosáhlo z Čiba Sport Atletika Brno ( 8 MA) se dostali do cílového prostoru v čase pod 1:50 hod. 56-letý Jaroslav Keil z Acisu Praha to již nestihl,ale útěchou mu bylo alespoň to, že vybojoval druhé místo v kategorii MD a nepustil před sebe ani nejlepší ženu, jíž byla tentokrát Blanka Jiráňová z domácí Moravské Slávie , díky níž mohli místní příznivci slavit vítězství morenďáckých barev. Vítězná Blanka pokořila 25 kilometrů za 1:50:51 hod. Vítězka se radovala z toho. Že ji na trase nedorazila Jana Dorazilová z Kroměříže. Kateřina Topičová z ACER Bike Team Brno uběhala třetí dámskou pozici před Jitkou Stehlíkovou z Kroměříže, která ten den slavila 33-té narozeniny. Pátá doběhla od Kamenného kopce Martina Matulová ze Zetoru Brno ( 1 FB 35-44 let), osm minut ztráty na ní měla šestá Alice Studničková z Brna ( 2 FB). Ta čekala na svou další soupeřku individualistku Jitku Kublerovou deset minut , než jí mohla poblahopřát k překonání 25 km dlouhé tratě a konečně Hana Budínská z Mor. Slávie byla osmou účastnicí v ženském žebříčku ( 1 FC 45-54 let).
  Třetí místo v kategorii pánů MD ukořistil Pavel Dorušek ze Slavičína před dlouholetým účastníkem Brněnské 25 Bohumilem Marešem z Brna a učitelem Lubomírem Šlancarem z Nikolčic, Slovákem Jánem Štekauerem z Bratislavy, Františkem Hlavsou z Pohořelic a Vratislavem Horákem z Brna. Moravský slávista Vladimír Volavý ( 9 MC) byl opět zaplaven štěstím , že ho neuhnal politik Stanislav Juránek ( 10 MC), reprezentující společenství UNI Brno Orel Židenice. Sílu běhající moravsko-slávistické skupiny Pendolíno pocítil i Jaroslav Stloukal starší z Adamova ( 10 MD), kterému doktor přírodních věd Ivan Kopeček ( 9 MD) „ujel“ o 22 vteřin. Další člen skupiny Pendolíno Petr Horákovský ( 11 MD) naopak na adamovského veterána nabral osmačtyřicetivteřinovou ztrátu. Tito již opravdu letití borci se s tratí potýkali už přes dvě hodiny , což před dvěma desítkami let by byl pro ně nemyslitelný pojem. Inu nikdo nemládne.
  Strojvůdcem Pendolína je ovšem 63-letý Karel Fuksa, který také letos nemohl chybět, ostatně tak jako nikdy od roku 1967, kdy se Brněnská pětadvacítka začala běhat do Jinačovic a zpět ( s výjimkou bouřlivého roku 1968, kdy podél tratě za Rozdrojovicemi bylo ležení okupačních vojsk Varšavské smlouvy). Jediný běžec který uběhl všechny pořádané ročníky nabral sice letos na vítěze hodinovou ztrátu , ale už ten fakt ,že stál na startu 42x a nikdy nevzdal ,je hoden velkého obdivu. Několikrát totiž běžel zdravotně indisponovaný. Jeho dlouholetý soupeř a kamarád a druhý co do počtu startů František Klimeš ze Žabovřesk přiběhl letos před ním a na trati musel Karel zamávat i vítězi nejstarší kategorie ME 65-74 let Josefu Holému , ale poslední neskončil. Za ním se doplazilo ještě sedm unavených šneků, z nichž ten nejtarší, 71-letý Pavel Cahel ze Sokola Brno opět nezklamal, když zase přišel na start pozdě.
  Po skončení závodu vytrvalců na 25 km byl dohrán i celodenní turnaj v malé kopané, kde nakonec vybojovalo 1.místo mužstvo Královopolská před politiky ODS. Úspěšně si vedly i celky Proradní(Brno-střed), Kam v Brně a Národní divadlo Brno, za které si zahrál i fotbalový exreprezentant Petr Janečka, v současnosti muž s pohnutým osudem. Zcela propadly celky politických stran ČSSD, KDU-ČSL a Strany zelených. Nejlepším týmům fotbalistů a nejlepším běžcům předávali ceny primátor města Brna pan Onderka a pan Morávek ze spolupořádající reklamní agentury SNIP CO. Běžci požvýkali bagety, fotbalisté pak odešli na gulášek a ochutnávku vín. Organizátoři běhu v čele s ředitelem Ladislavem Zouharem, rozhodčím Františkem Nemetzem, Karlem Zadákem, Josefem Kašparem, Milanem Sekaninou a všemi jejich dalšími pomocníky si oddechli. Nikomu se nic nestalo, nikdo nebyl na cyklostezce sražen, nikdo nezkolaboval. Nejlepší účastníci jednotlivých kategorií si pochválili dobrou formu, a ti méně úspěšní si slíbili, že se příště určitě polepší. Pouze ti nejstarší si uvědomili krutou pravdu, že už prostě lepší nikdy nebudou, právě naopak. Hlavně že nám však chutná, co- to už je na libovůli každého z nás.

  Pavel Košťál 13. listopadu 2009

QR Code Business Card