Morenďáci na maratonu v Košicích

vybojovali zásluhou Petra Svobody a Jiřího Rerycha třetí místa ve svých kategoriích.

Svoboda a Rerych běželi téměř celou trať společně, teprve v závěru svému o šest let staršímu kolegovi Svoboda o pár vteřin unikl. S časem 2:48:14 /čistý 2:48:12/ však nebyl vůbec spokojen. I když si Rerych časem 2:48:22 /2:48:21/ vytvořil o tři čtvrtě minuty osobní rekord, ani on v cíli úplnou spokojeností příliš neoplýval. “Doplatil jsem na nesprávně zvolené boty, nohy nešly, jak měly, tepově jsem to ale zvládal velmi dobře,” uvedl.

Petr Kaňovský zaběhl velmi slušný výkon 2:56:37 /2:56:35/, když mezi 28.-30. kilometrem věřil v o něco lepší výsledek. “V mezičase na 30. km jsem si vytvořil osobní rekord 2:01:32, ještě o pět kilometrů později jsem měl na svůj osobák minutový náskok, pak už jsem ale tempo neudržel,” svěřil se.

Snad nejspokojenější byl 70letý Jiří Šmiták, který absolvoval svůj desátý půlmaratonský start na košické trati. Navzdory vleklým zdravotním potížím pohybového aparátu dokázal velmi pravidelným tempem s rychlejším závěrem pokořit časem 1:59:17 /1:59:05/ pro něj “magickou” dvouhodinovou hranici a výrazně zlepšit svůj nejlepší letošní čas.

Našim ženám se tentokrát bohužel nedařilo. Ivana Martincová nastoupila na start zdravotně ne zcela v pořádku a kvůli křečím a dechovým potížím opustila trať. Ani Vilma Podmelová nebyla v dobré kondici, byla nachlazená, a na metě půlmaratonu pro ni závod skončil.