Moravská Slavia pořadatelem IV. kola chůze.

Pořádáním ligového kola v chůzi byl náš oddíl Českým atletickým svazem pověřen již po čtvrté. Vítězem chůze na 10 km se stal Martin Nedvídek z AC Rumburk v časem 47:48, na stejné trati v kategorii žen zvítězila Johana Petříková z AC Spartak Praha 4 v čase 57:45, na poloviční 5 km trati zvítězil Rostislav Kolář z SK Hranice časem 23:52, v ženách Tereza Pttnerová z AC Turnov časem 28:33, v mládežnických kategoriích zvítězili: žácích na 3 km Daniel Hermann z Lokomotivy FOSFY Břeclav, v žákyních Nina Lasicová z MŠK Borský Mikuláš, v kategorii mladšího žactva v chůzi na 1 km zvítězil Michal Benčík z ŠK BCF Dukla Banská Bystrica, mladší žákyně Natálie Šubová z Atletického klubu Šternberk. Závodu se zúčastnilo 85 závodníků a závodnic. Naprostá většina závodníků startovala v rámci ligových družstev.

Závody se odehrávají na úředně změřeném, tedy tzv. certifikovaném, okruhu v délce 1 km v areálu Veletrhů Brno, a.s.. Závod se v chodecké komunitě těší poměrně velké oblibě. Je to především díky okruhu v atraktivním prostředí veletržního areálu. Na druhou stranu nevýhodou závodu je prázdninový termín, letos dokonce v době konání atletických soutěží na OH. Doprovodný běžecký závod na stejném okruhu si v předcházejících ročnících nenašel dostatek příznivců, a proto náš klub od jeho pořádání od letošního ročníku upustil.

Závodu se zúčastnilo 85 závodníků a závodnic. Naprostá většina závodníků startovala v rámci ligových družstev. Negativem je dlouhodobě poměrně malá účast závodníků a závodnic mládežnických kategorií. Dalším negativem je neodpovídající výkonnost části startovního pole, kdy dotyčné závodnice a závodníci zjevně absolvují závody pouze aby pro svá družstva získaly ligové body. Ač jsou výkony některých z nich úctyhodné vzhledem k jejich věku, ligové úrovně nedosahují.

V letošním ročníku byly závody co do účastníků rozděleny na dvě skupiny a to na soutěže na 10 km – které absolvovali závodníci a závodnice oddílů I. ligy – a na soutěže na 5km – které se zúčastnili závodníci a závodnice oddílů II. ligy. Uvedené rozdělení bylo důvodem, proč se letos v rámci Veletržní chůze nekonaly soutěže MMaS a M Jm KAS.