Běh Novým Lískovcem

V poslední dubnovou neděli sportovně rekreační areál Pod Plachtami hostil běžce všech věkových kategorií. Uskutečnil se zde 9. ročník Běhu Novým Lískovcem. Pohodových závodů se za pěkného jarního počasí zúčastnilo na 120 vyznavačů pohybu na zdravém vzduchu. Nejmladší účastníci (ročník narození 2005 a mladší) měli před sebou trať v délce 380 metrů, což byl jeden okruh kolem fotbalového hřiště. Nejlepší kluk tuto trať zvládl za 1 minutu a 23 vteřin, nejrychlejší dívka pak v čase 1:28. Starší kategorie potom změřily své síly na velkém okruhu, který měřil 975 metrů. Vrcholem celého závodu byl běh mužů na 6600 metrů. Kompletní výsledky naleznete na našich klubových stránkách.

Běh Novým Lískovcem je součástí celého jarního atletického víkendu. V sobotu se uskutečnily dráhové běžecké disciplíny, skoky a vrhy na stadionu Moravské Slavie na Vojtově ulici, v neděli, souběžně s běhy, absolvovaly atletické přípravky a mladší žactvo na fotbalovém hřišti hod kriketovým míčkem. Nejhodnotnějším výkonem této soutěže se stal pokus mladšího žáka Lukáše Punčocháře, který měřil 60,20 metrů.

Při závěrečném slavnostním vyhlášení výsledků si nejlepší tři z každé kategorie odnesli medaile i hodnotné ceny. Zázemí pro závodníky i pořadatele již tradičně poskytla ZŠ Svážná.

Dovolte, abych závěrem pozval všechny občany naší městské části na sérii tradičních prázdninových atletických mítinků pořádaných na stadionu Moravské Slavie. Tyto závody jsou určeny pro každého, tedy nejen pro děti, kteří si chtějí ověřit svou sportovní výkonnost i v letních měsících. Bližší informace naleznete na našich klubových stránkách www.mslavia.cz.

Ing. Jiří Proch, AC Moravská Slavia Brno