7 medailí z MČR veteránů v malém maratonu

vybojovali naši vytrvalci v sobotu 24.srpna na trati Vír – Nedvědice – Vír dlouhé 32 km. Nejúspěšnější byly ženy, které získaly dvě zlaté medaile: Ivana Martincová vyhrála nejen svoji kategorii 50-54 let, ale stala se celkovou vítězkou závodu, v němž v předcházejících letech 9x nenašla přemožitelku. Tentokrát svoji tradičně největší soupeřku Annu Krátkou /SKP Pardubice/ porazila rozdílem více než šesti minut. 2:24 min. za Krátkou doběhla o 12 let starší Alena Krcháková, která suverénně vyhrála svoji kategorii 55-59 let. Obě naše veteránky podaly velmi dobré výkony, a to především po taktické stránce. Martincová si vylepšila loňský čas, Krcháková překonala svůj nejlepší výkon na této trati dokonce o 5 minut.

V závodě mužů vybojoval Daniel Orálek druhé místo, a to jak v celkovém pořadí, tak i ve své kategorii. Až do 24. kilometru většinou udával tempo, pak ale náporu pozdějšího vítěze Serbessy Mulugety nestačil. Dosažený čas 1:53:08 je však výrazem kvality a zasluhuje uznání. Výborný výkon podal také Jiří Rerych. Přestože absolvoval závod v rámci přípravy na MMM v Košicích téměř z plného tréninku, dosáhl času 2:07:57, který mu zajistil celkové 8. místo v absolutním pořadí a stříbrnou medaili v kategorii 50-54 let. Další stříbrné medaile ve svých kategoriích vybojovali Petr Svoboda a Vilma Podmelová, pro bronz si doběhl do cíle Josef Holý.

Při výčtu úspěchů nesmíme zapomenout na Michala Gliera. Tomu sice chybí do veteránského věku ještě pár let, takže běžel ve Víru mimo závod MČR veteránů, ale v celkovém pořadí obsadil  6. místo, stal se vítězem v kategorii “mladých” do 34 let a svůj loňský čas vylepšil o dvě minuty.

Úspěšnost našich veteránů potvrzuje zisk sedmi medailí. Pouze dvěma se nedařilo: dobře připravenému Miroslavu Noskovi se na trati obnovilo zranění svalu, které mu znemožnilo podat očekávaný výkon, a Svatopluk Sedláček vyběhl na trať opožděně s několikaminutovou ztrátou…

Výsledky 60. ročníku Malého svrateckého maratonu s uvedením pořadí v MČR veteránů:

2. Daniel Orálek               1:53:08       2. M40

6. Michal Glier                  2:06:45       1. M34

8. Jiří Rerych                    2:07:57       2. M50

14. Petr Svoboda               2:16:22       2. M45

19. Ivana Martincová          2:18:57      1. Ž a 1. Ž50

28. Alena Krcháková          2:27:36      3. Ž a 1. Ž55

32. Miroslav Nosek             2:31:52      4. M55

53. Svatopluk Sedláček     2:45:29       5. M55