543 závodníků se sešlo na 14. ročníku Běhu

kolem Myslivny, který pořádali atleti Moravské Slavie Brno v sobotu 14. března.Tento běh je devátým závodem započítávaný do Brněnského běžeckého poháru.

Běh kolem Myslivny opět s rekordní účastí.

V sobotu 14. března se uskutečnil 14. ročník Běhu kolem Myslivny. Účastníci všech kategorií měli sraz na Základní škole Kamínky. Premiérově si spolupráci škola a pořadatelé z AC Moravská Slavia Brno vyzkoušeli vloni, letos běžci a běžkyně z areálu ZŠ Kamínky startovali podruhé.

Počasí bylo tentokrát k účastníkům příznivé. Nemrzlo, nefoukal silný vítr, který trápí běžce zejména v horních částech tratě, pršet začalo až po závodech v odpoledních hodinách. I z těchto důvodů na běhu startovalo opět rekordních 543 účastníků.

V devět hodin ráno závody zahájily tradičně žákovské kategorie. Děcka podle ročníku narození absolvovala distance od 400 metrů po 1500 metrů. Tratě byly vyměřeny po ulici Travní, start i cíl byl před hlavním vchodem ZŠ Kamínky. Narůstající počty startujících v těchto věkových kategoriích je zvláště potěšující skutečností.

Potom na svou trať dlouhou 5,6 km vyrazily ženy, juniorské a dorostenecké kategorie. Vyvrcholením celé akce byl závod mužů na 10,6 km. Masa 239 běžců odstartovala přesně v 11.15. Nejrychlejší borci zvládli trať náročnou zejména velkým převýšením zhruba za 35 minut! Kompletní výsledky naleznete na stránkách pořadatele.

Na závěr chci poděkovat panu řediteli Mgr. Petrovi, panu školníkovi, kuchařkám (jistě i uklízečkám) z Kamínek za bezchybnou součinnost při pořádání největší nejen sportovní akci v Novém Lískovci. Poděkování směřuje i k týmu Ladě Zouhara z Moravské Slavie. Bez obětavosti těchto lidí se takové podniky prostě organizovat nedají. Díky za setrvalou podporu patří také vedení naší městské části.

Jiří Proch

Podrobné výsledky najdete na www.atletikauni.cz nebo na behej.com