Čtyři veteránské medaile ze Stromovky

Jubilejního 50. ročníku maratonu v pražská Stromovce, který byl současně MČR veteránů, se v sobotu 20. října zúčastnil rekordní počet  461 vytrvalců. A jak si mezi nimi vedlo osm zástupců našeho klubu? Určitě úspěšně – v jednotlivých kategoriích vybojovali jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Z hlediska dosažených časů zaslouží největší uznání Petr Svoboda, který díky ostrému pravidelnému tempu skončil v celkovém pořadí na velmi pěkném 8. místě v kvalitním osobním rekordu 2:41:39, kterým o 3:06 min. překonal svůj dosavadní nejlepší výkon z květnového maratonu v Praze. Dal si tak krásný dárek ke svým 44. narozeninám, které před pěti dny oslavil. Druhým naším nejúspěšnějším závodníkem byl novopečený otec syna Michal Glier časem 2:52:13, který je jeho druhým nejlepším osobním výkonem. Jen necelou minutu za ním doběhl Karel Fučík, který do 27. km běžel výborně, ale potom dost ztratil. Pochvalu zaslouží také takticky velmi dobře běžící Jiří Polcar, odměnou mu byl osobní rekord 2:56:20.  Náš další člen Jiří Rerych se pustil do boje s časomírou velice odvážně – až téměř do 30. kilometru běžel na čas pod 2:50, pak ale únava a posléze křeče na 40. km vykonaly své, a tak nakonec byl za úpornou snahu o výrazné překonání osobního rekordu odměněn “jen” stříbrnou medailí v kategorii.  Jediná naše žena na startu  Ivana Martincová doplatila na rychlý začátek, přesto však skončila v celkovém pořadí čtvrtá, když bezkonkurenčně vyhrála kategorii. Na své poměry z kvalitního času 3:51:31 se radoval Ivo Zejda. V desátém letošním maratonu se někde uprostřed závodu obával, že nezaběhne pod čtyři hodiny, ale zejména nečekaně výborným závěrem v posledních deseti kilometrech svůj cíl splnil a zaběhl si letošní druhý nejlepší čas. Nejstarší aktivní běžec našeho klubu 71letý Josef Holý se v poslední desítce hodně trápil, ale bronzovou medaili přece jen vybojoval.  Výsledky: