Odchovanec klubu Lukáš Olejníček,

se stal mistrem ČR v běhu na 10 000 m na dráze,

které proběhlo na našem stadionu za velkého horka, v sobotu 28. dubna.

Lukáš, který v současné době startuje v dresu brněnské Univerzity, prokázal své bohaté zkušenosti a také taktickou vyspělost, když si v teplém počasí nejlépe rozvrhl síly a cílem proběhl jako první v čase 31:30.26. Stříbro putuje do Hodonína zásluhou Davida Kákony, jenž zaznamenal výkon 31:54.89. Pod dvaatřicet minut stlačil svůj čas ještě bronzový Kamil Krunka 31:57,02.

Domácí závodník Filip Záveský doběhl na devátém místě v čase 33:33,87

V kategori žen zvítězila Moira Stewartová v čase 35:52.37. Jako druhá proběhla cílem Kristýna Dvořáková z USK Praha (36:08.41), která však běžela mimo soutěž. Stříbro tak připadlo její oddílové kolegyni Barboře Jíšové, která zvládla desetikilometrovou porci za 36:28.30. Pro bronz si doběhla Adéla Stránská z Českotřebovského běžeckého klubu Iscarex (37:41.24).

Mezi juniorkami byla nejrychlejší Bára Stýblová z Berouna za 39:28.48 před čáslavskou Ingrid Tillmann (41:23.37) a Lenkou Pardamcovou z Českých Budějovic (42:47.66).

Juniorským šampionem se stal závodník brněnské Univerzity David Foller, když s přehledem vyhrál za 33:06.37. Na stupně vítězů ho doprovodili stříbrný Filip Vabroušek ze Zlína (33:53.97) a bronzový Borek Požár z Kadaně (33:54.91).