Na druhém prázdninovém mítinku na Morendě

překonala domácí závodnice Adéla Indráková rekord stadionu

v běhu na 1 míli časem 5:20,62, starý rekord z roku 2010 držela Alena Balcarová z Lokomotivy Břeclav časem 5:31,5. Po téměř 40 ti letech proběhl na stadionu ve Vojtové ulici závod v hodu oštěpem, naposledy tato disciplína proběhla 30.7.1980, kdy starým typem oštěpu hodil Milan Dvořák ze Sokola Žabovřesky 56,04 m. Na dnešních závodech byla premiéra novým typem oštěpu o hmotnosti 800 g hodil nejdéle domácí junior Sebastian Wilk 48,67 m, dorosteneckým oštěpem 700 g hodil domácí Luděk Čumpelík výkon 54,50 m, žákovský oštěp 600 g vyhrál Marek Hrubý z Atletiky Slavkov u Brna výkonem 40,48 m oštěp mladších žáků 500 g 1. Lukáš Merta za BYAC Brno výkonem 37,16 m. Ženský oštěp 600 g vyhrála domácí běžkyně Alena Matějáková výkonem 22,21 m, závod dorostenek 500 g oštěpem vyhrála Veronika Andrýsková z atletiky Slavkov u Brna výkonem 27,96 m, závod žákyň 500 g Lucie Dobrovolná z ASK Blansko 21,31 a mladší žákyně 400 g Aneta Taušová z Orala Vyškov 15,84.

Celkem se závodů zúčastnilo 144 závodníků z 25 oddílů. Podrobné výsledky na www.atletika.cz

fotky od Miroslava Noska najdete na: http://mt03.rajce.idnes.cz

  Počet startujících na pondělních prázdninových mítincích na Vojtové v roce 2020
Klub 13.7. 20.7. 27.7. 03.08.   Součet
1 AC Moravská Slavia Brno, spolek 27 37 64
2 bez příslušnosti 23 27 50
3 Orel Vyškov 18 12 30
4 ASK Blansko 12 12 24
5 SK Speed Brno, spolek 8 10 18
6 Miesty športový klub Borský Mikuláš 8 8
7 AK Olymp Brno, spolek 7 4 11
8 VSK Univerzita Brno 5 5 10
9 Atletický klub Prostějov, z. s. 4 4 8
10 AC TRACK & FIELD Brno z.s. 3 3 6
11 TJ Lokomotiva Břeclav 3 1 4
12 SK Meteor Brno 3 2 5
13 Elite Sport Boskovice, z. s. 2 3 5
14 TJ Slavoj BANES Pacov 2 2
15 Atletický klub AHA Vyškov, z. s. 1 3 4
16 Atletický klub Blansko Dvorská 1 1
17 JAC Brno 1 2 3
18 BYAC Brno 1 2 3
19 AC Sparta Praha 1 1
20 TJ Spartak Třebíč 1 1
21 Atletický klub Olomouc z.s. 1 1 2
22 AC Moravský Krumlov 1 1
23 AKM Viktoria Plzeň 1 1
24 Atletika Slavkov u Brna, z.s. 6 6
25 HC Brumov-Bylnice 1 1
26 KOS Tesla Brno 1 1
27 SK Hranice, z.s. 2 2
28 TJ Sokol Brno – Žabovřesky 1 1
29 Atletický klub Kuřim, z.s. 2 2
30 TK Brno 1 1
CELKEM 132 144 0 0 276

 

Komentáře

Pro korektní odeslání komentáře opište prosím také kód z obrázku níže.





Blue Captcha Image
Refresh

*

QR Code Business Card