Na Moravské Slavii startovalo 350 mladých atletek a atletů

V sobotu 22. dubna se na stadionu Moravské Slavie na Vojtově ulici uskutečnily atletické zahajovací závody žactva na dráze, které se již druhým rokem pořádají pod názvem Morenda Kooperativa mítink. V letošním roce přijelo na Staré Brno téměř 350 mladých sportovců. Tato masová účast je obdivuhodná zejména proto, že celý den bylo velmi nepříznivé počasí. Teplota pod 10°C, silný vítr a přeháňky. Mítink má však u sportující mládeže vynikající pověst. Na Moravskou Slavii zavítaly děti a mládež nejen z Brna a všech koutů Jižní Moravy, ale i z Českých Budějovic, Poličky, Otrokovic nebo z Říčan u Prahy. Pro některé účastníky to byla první zkušenost s takto velkými závody. Byly k vidění vynikající výkony, bohužel často znehodnocené silným větrem a občasným deštěm. Všichni přihlášení při registraci obdrželi občerstvení a startovní číslo, které si odnesli jako vzpomínku na Morenda Kooperativu mítink 2017. Vítězům byly předány věcné ceny a originální diplomy. Výkony vítězů ocenila i atletická legenda, česká reprezentantka, mistryně světa z roku 1997 a bronzová medailistka z letních olympijských her z Atlanty (1996) Šárka Kašpárková. Kompletní výsledky jsou k dispozici na www.atletika.cz.

Součástí mítinku byl i doprovodný program určený zejména pro nejmenší účastníky. Děti si tak čekání na začátek své disciplíny mohli zkrátit, také zahřát či zabavit na skákacím hradu, na trampolíně, mohli navštívit stánek s malováním na obličej nebo ve spolupráci s balónkovým klaunem se mohli naučit tvarování balónků do podob různých zvířátek. Největší atrakcí byla asi obří nafukovací skluzavka.

V závěru je třeba poděkovat všem rodičům, prarodičům, trenérům, učitelům, prostě všem, kteří vedou děti ke sportu. Je vidět, že při dobré organizaci a propagaci je o mládežnický sport zájem. V neposlední řadě je třeba poděkovat pojišťovně Kooperativa a dalším sponzorům za finanční i nefinanční podporu. Morenda Kooperativa mítink 2017 se uskutečnil také za podpory Statutárního města Brna.

Další akce, které bude v letošním roce Moravská Slavia pořádat najdete na www.mslavia.cz.

Ing. Jiří Proch

přikládáme odkaz na fotografie ze závodů http://mt03.rajce.idnes.cz/

Komentáře

Pro korektní odeslání komentáře opište prosím také kód z obrázku níže.

Blue Captcha Image
Refresh

*

QR Code Business Card