Jedenáct medailí vybojovalo starší a mladší
žactvo na Halovém mistrovsví Jihomoravského kraje z toho 3 zlaté, 4 stříbrné a 4 bronzové :
Zlatá medaile | ||
Stroblová Kateřina | 60 m přek.- žákyně | 9,26 |
Stroblová Kateřina | 150 m – žákyně | 18,87 |
Ryglová Beáta | Koule – mladší žákyně | 9,89 |
Stříbrná medaile | ||
Vrbka Jan | 60 m – mladší žáci | 8,22 |
Vrbka Jan | Dálka – mladší žáci | 498 |
Eliášová Leontýna | 60 m přek.- žákyně | 9,57 |
Eliášová Leontýna | 300 m – žákyně | 42,89 |
Bronzová medaile | ||
Doležalová Valentýna | 1 500 m – žákyně | 5:29.47 |
Kocůrová Kateřina | 300 m – žákyně | 43,53 |
Zítková Michaela | 60 m přek.- mladší žákyně | 11,65 |
Pavlíček Samuel | Výška – mladší žáci | 147 |
Ve vítězném finále Barbora Brožová
překonala halový klubovní rekord dorostenek v běhu na 60 m překážek časem 8,73.
David Pella překonal halový
klubovní rekord dorostenců v dálce výkonem 654 cm, který držel z roku 2023 Martin Sedlecký výkonem 643 cm
Barbora Brožová vyrovnala halový
klubovní rekord dorostenek v běhu na 60 m překážek časem 8,79, který od roku 2023 drží Dominika Bezdíčková
Medailisté v roce 2024
PŘEHLED O ZISKU MEDAILÍ V ROCE 2 0 2 4
Mistrovství České republiky
ZLATÁ medaile
H a l a
Stroblová Kateřina 150 m 18,41 starší žákyně
STŘÍBRNÁ medaile
H a l a
Stroblová Kateřina 60 m překážek 8,72 starší žákyně
Hana Urbánková Alfery 1 500 m 5:14,90 veteránky
Lenka Slabáková 3 000 m chůze 17:39,45 veteránky
S i l n i c e
Dvořáčková Dagmar 10 km 1:02:00 veteránky 70-74 let
BRONZOVÁ medaile
H a l a
Vlastilmil Chadim 800 m 2:21,57 veteráni
Lenka Slabáková 800 m 3:10,35 veteránky
Mistrovství Moravy a Slezska
ZLATÁ medaile
H a l a
Čumpelík Luděk Sedmiboj 4 409 dorostenci
(60 m-dálka-koule 6 kg-výška-60 m přek.-tyč-1 000 m) /7,38-622-11,69-171-8,68-320-3:00,62/
Sec Jan 800 m 1:59,09 dorostenci
Hudečková Lucie 800 m 2:19,00 juniorky
Stroblová Kateřina 60 m překážek 8,82 starší žákyně
Stroblová Kateřina 150 m 18,64 starší žákyně
STŘÍBRNÁ medaile
H a l a
Horák Tomáš 400 m 51,24 dorostenci
Kunovský Michal 800 m 2:01,15 dorostenci
Kouřilová Soňa 3 000 m 10:07,06 ženy
Křížová Viktorie 200 m 56,57 juniorky
Bezdíčková Dominika 60 m překážek 8,71 juniorky
Brožová-Fialová-
Bezdíčková-Křížová 4 x 200 m 1:44,69 juniorky
Fialová Ema 800 m 2:15,52 dorostenky
Brožová Barbora 60 m překážek 8,78 dorostenky
Hrazdilová Tereza 3 000 m 11:39,74 starší žákyně
Eliášová-Koclůrová-
Navrátilová-Stroblová 4 x 200 m 1:45,58 starší žákyně
BRONZOVÁ medaile
H a l a
Křivánek-Sec-Marčík-Žižka 4 x 200 m 1:33,86 muži
Zeman Martin 400 m 51,29 dorostenci
Hráček Filip 1 500 m 4:28,02 dorostenci
Hladíková Monica Dálka 538 ženy
Hladíková-Kouřilová
Marčíková-Smejkalová 4 x 200 m 1:52,82 ženy
Křížová Viktorie 200 m 25,35 juniorky
Dobešová-Topinková-
Zmeškalová-Jedličková 4 x 200 m 1:51,57 dorostenky
Zítková Michaela 60 m překážek 10,32 mladší žákyně
Mistrovství Jihomoravského kraje
ZLATÁ medaile
H a l a
Stroblová Kateřina 60 m překážek 9,26 starší žákyně
Stroblová Kateřina 150 m 18,87 starší žákyně
Rygová Beáta Koule 2 kg 9,89 starší žákyně
P ř e s p o l n í b ě h
Kouřilová Soňa 5 km 21:42 ženy
Hajnovičová Julie 1,5 km 6:46 starší žákyně
STŘÍBRNÁ medaile
H a l a
Vrbka Jan 60 m 8,22 mladší žáci
Vrbka Jan Dálka 498 mladší žáci
Eliášová Leontýna 60 m překážek 9,57 starší žákyně
Eliášová Leontýna 300 m 42,89 starší žákyně
P ř e s p o l n í b ě h
Hráček Filip 3 km 12:52 dorostenci
Ondrušková Ellen 1,5 km 6:50 starší žákyně
BRONZOVÁ medaile
H a l a
Kocůrová Kateřina 300 m 43,53 starší žákyně
Doležalová Valentýna 1 500 m 5:29,47 starší žákyně
Zítková Michaela 60 m překážek 11,65 mladší žákyně
Pavlíček Samuel Výška 147 mladší žáci
P ř e s p o l n í b ě h
Křivánek Matěj 3 km 13:09 junioři
Kielarová Hana 5 km 23:39 ženy
Lukáš Čumpelík vybojoval zlatou medaili
v kategorii dorostu na halovém Mistrovství Moravy a Slezska v sedmiboji (60 m-dálka-koule 6 kg-výška-60 m přek.-tyč-1 000 m) výkonem 4 409 bodů výkony /7,38-622-11,69-171-8,68-320-3:00,62/
Ema Fialová překonala halový klubovní
rekord dorostenek v pětiboji (60 m přek. -výška-koule 3 kg-dálka-800 m) výkonem 3 072 bodů /9,86-152-6,87-492-2:19,92/, který držela z roku 2017 Alena Matějáková výkonem 2 960 /9,82-142-476-8,85-2:27,03/
Dominika Bezdíčková překonala halový klubovní
rekord juniorek a žen v běhu na 60 m překážek časem 8,84, který držela Dominika ze 6. ledna letošního roku časem 8,90.
Sportovní ples Moravské Slavie
pořádají atleti v sobotu 9. března 2024 v restauraci a sále na Okruhu v Brně Novém Lískovci.
Předprodej vstupenek s místenkou bude zahájen 6. 2. 2024 v kanceláři atletického klubu pondělí až pátek od 15,00 do 18,30 hod. , stadion Moravské Slavie na Vojtové ulici 1020/12c
Překonané klubovní rekordy v roce 2024
PŘEKONANÉ REKORDY JmKAS
ATLETY MORAVSKÉ SLAVIE V ROCE 2024
DOROSTENCI
150 m – hala 17,14 Martin Zeman 06.01. Ostrava
600 m – hala 1:25,67 Michal Kunovský 06.01. Ostrava
STARŠÍ ŽÁKYNÉ
50 m – hala 6,88 Kateřina Stroblová 06.01. Brno
50 m překážek – hala 7,62 Kateřina Stroblová 06.01. Brno
PŘEKONANÉ REKORDY BRNA
ATLETY MORAVSKÉ SLAVIE V ROCE 2024
DOROSTENCI
150 m – hala 17,14 Martin Zeman 06.01. Ostrava
600 m – hala 1:25,67 Michal Kunovský 06.01. Ostrava
STARŠÍ ŽÁKYNÉ
50 m – hala 6,88 Kateřina Stroblová 06.01. Brno
150 m – hala 18,41 Kateřina Stroblová 03.03. Praha
50 m překážek – hala 7,62 Kateřina Stroblová 06.01. Brno
PŘEKONANÉ KLUBOVNÍ REKORDY V ROCE 2024
MUŽI
600 m – hala 1:24,36 Matyáš Oral 06.01. Ostrava
JUNIOŘI
600 m – hala 1:24,36 Matyáš Oral 06.01. Ostrava
DOROSTENCI
150 m – hala 17,14 Martin Zeman 06.01. Ostrava
600 m – hala 1:25,67 Michal Kunovský 06.01. Ostrava
Dálka – hala 654 David Pella 23.01. Ostrava
MLADŠÍ ŽÁCI
50 m – hala 7,10 Jan Vrbka 06.01. Brno
50 m překážek – hala 9,07 Jan Vrbka 06.01. Brno
ŽENY
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
800 m – hala 2:07,68 Hana Kielarová 30.01. Ostrava
60 m překážek – hala 8,90 Dominka Bezdíčková 06.01. Ostrava
8,84 Dominka Bezdíčková 13.01. Ostrava
8,77 Dominka Bezdíčková 03.02. Ostrava
8,71 Dominka Bezdíčková 03.02. Ostrava
4 x 200 m – hala 1:44,69 Brožová-Fialová-
Bezdíčková-Křížová 03.02. Ostrava
1:44,38 Brožová-Dobešová–
Bezdíčková-Křížová 25.02. Ostrava
JUNIORKY
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
600 m – hala 1:36,12 Ema Fialová 06.01. Ostrava
2 000 m – hala 7:46,42 Natálie Bartošová 06.01. Ostrava
60 m překážek – hala 8,90 Dominka Bezdíčková 06.01. Ostrava
8,84 Dominka Bezdíčková 13.01. Ostrava
8,77 Dominka Bezdíčková 03.02. Ostrava
8,71 Dominka Bezdíčková 03.02. Ostrava
Výška – hala 163 Barbora Brožová 11.02. Ostrava
4 x 200 m – hala 1:44,69 Brožová-Fialová-
Bezdíčková-Křížová 03.02. Ostrava
1:44,38 Brožová-Dobešová–
Bezdíčková-Křížová 25.02. Ostrava
DOROSTENKY
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
600 m – hala 1:36,12 Ema Fialová 06.01. Ostrava
60 m překážek – hala 8,73 Barbora Brožová 23.01. Ostrava
8,70 Barbora Brožová 30.01. Ostrava
8,67 Barbora Brožová 24.02. Ostrava
Pětiboj – hala 3 072 Ema Fialová 20.01. Ostrava
(60 m přek. -výška-koule 3 kg-dálka-800 m) /9,86-152-6,87-492-2:19,92/
STARŠÍ ŽÁKYNÉ
50 m – hala 6,88 Kateřina Stroblová 06.01. Brno
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
3 000 m – hala 11:39,74 Tereza Hrazdilová 02.02. Ostrava
11:25,62 Tereza Hrazdilová 03.03. Praha
50 m překážek – hala 7,62 Kateřina Stroblová 06.01. Brno
Dálka – hala 513 Victoria Šauerová 06.01. Brno
531 Kateřina Stroblová 17.02. Olomouc
Výška – hala 163 Barbora Brožová 11.02. Ostrava
4 x 200 m – hala 1:45,80 Eliášová-Kocůrová-
Navrátilová-Stroblová 02.02. Ostrava
1:45,30 Eliášová-Kocůrová-
Navrátilová-Stroblová 03.03. Praha
MLADŠÍ ŽÁKYNÉ
1 500 m – hala 5:30,77 Tereza Hrazdilová 10.02. Ostrava
5:24,09 Tereza Hrazdilová 22.02. Ostrava
3 000 m – hala 11:39,74 Tereza Hrazdilová 02.02. Ostrava
11:25,62 Tereza Hrazdilová 03.03. Praha
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
VYROVNANÉ REKORDY BRNA V ROCE 2024
STARŠÍ ŽÁKYNÉ
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
VYROVNANÉ KLUBOVNÍ REKORDY V ROCE 2024
ŽENY
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
JUNIORKY
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
DOROSTENKY
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava
60 m překážek – hala 8,79 Barbora Brožová 23.01. Ostrava
STARŠÍ ŽÁKYNÉ
150 m – hala 18,59 Kateřina Stroblová 22.02. Ostrava