Výborná umístění družstev ve IV. kole II. ligy

V neděli 28. srpna se stal Vyškov dějištěm soutěží IV. kola družstev mužů a žen II. ligy. Za teplého slunečného počasí dosáhli naši sportovci nejlepšího letošního umístění – ženy zvítězily a „béčko“ mužů obsadilo druhé místo. Jestliže jsme v komentářích z minulých závodů vyzdvihovali týmový duch a bojovou morálku v obou družstvech, tentokrát to platilo dvojnásob.

 „Chtěla bych všem děvčatům poděkovat za to, že dala na sklonku prázdnin v horkém počasí přednost účasti před lákavým pobytem u vody,“ prohlásila vedoucí družstva žen Alena Vyskočilová. „Zároveň bych však ráda vyzdvihla bojovnost a snahu všech o co nejlepší zisky bodů. Vítězství nám zachránily až naše dvě závěrečné štafety 4×400 m především díky Martině Olejníčkové, která obětavě běžela navzdory nepříjemnému zranění,“ dodala.

Přestože si z pohledu diváka zaslouží uznání všechna děvčata, rád bych vyzdvihl zvláště výkony Blanky Adámkové-Jiráňové, ženy na mateřské dovolené, která kromě svého debutu na „stýplu“ absolvovala ještě závod na 1 500 m a krátce po něm i závěrečnou štafetu, a to vždy s takovým úsilím, že se nedokázala po doběhu udržet na nohou. Zaujala mě i „překážkářská všestrannost“ Eriky Musilové, která zvládla 100, 400 i 3 000 m překážek, a k tomu navíc ještě štafetu!

Pochvala patří samozřejmě také družstvu mužů. Z hlediska dosažených výkonů byl pro mě zážitkem především vynikající čas Martina Tučka na 400 m /52,65/ dosažený díky nezměrnému úsilí až do posledních metrů tratě, výbornou kvalitu má i jeho další osobní rekord v dálce 617 cm.

Vyzdvihl bych i kvalitní výkony běžců /Fiala, Bůbela, Marčík/, kteří po absolvování své premiéry na náročné trati 3 000 m překážek nastoupili nejen k závodu na 1 500 m a jen 20 minut poté ještě na štafetu 4×400 m, a vždy bodovali. Kapitolou samou o sobě byla obětavost

49letého Jiřího Rerycha, někdejšího ragbisty: v sobotu v podvečer absolvoval obtížný Malý svratecký maraton dlouhý 32 km a druhý den neváhal běžet ve Vyškově nejen 1 500 m, ale i štafetu! A na tu ve prospěch družstva doslova na poslední chvíli nastoupil i 15letý skokan Ondřej Šimek. Nerad bych zapomněl ani na kvalitní výkony vrhačů /Vida, Klepáč/, či návrat sprintera Lubomíra Procházky. Uznání a poděkování zaslouží všichni členové družstva, i ti nejmenovaní, i mnozí z nich, např. Libor Tuček, si vytvořili osobní rekordy.

Průběh závodů sledoval také předseda našeho klubu Ladislav Zouhar

                                                            Jiří Šmiták, vedoucí B družstva mužů

Bodový stav ve IV.kole  – MUŽI “B”
poř. družstvo body
hlavní pomocné
1 AK PSK Zlín 7 249,00
2 AC Moravská Slavia Brno “B” 6 170,00
3 AK AHA Vyškov 5 150,00
4 TJ Sokol Brno-Žabovřesky 4 66,00
5 TJ Jiskra Otrokovice 3 64,00
6 TJ Znojmo 2 59,00
7 AC Čejkovice 1 59,00
Bodový stav po IV.kole  – MUŽI “B”
poř. družstvo body
hlavní pomocné
1 AK PSK Zlín 28 922,00
2 AK AHA Vyškov 22 738,50
3 AC Moravská Slavia Brno “B” 21 666,00
4 TJ Sokol Brno-Žabovřesky 15 369,50
5 AC Čejkovice 10 277,00
6 TJ Jiskra Otrokovice 9 250,00
7 TJ Znojmo 6 210,00
       
Bodový stav ve IV.kole  – ŽENY
poř. družstvo body
hlavní pomocné
1 AC Moravská Slavia Brno 4 95,00
2 AK AHA Vyškov 3 85,00
3 AC Slovácká Slavia Uh.Hradiště 2 75,00
4 AK PSK Zlín “B” 1 49,00
Bodový stav po IV.kole  – ŽENY
poř. družstvo body
hlavní pomocné
1 AK PSK Zlín “B” 13 361,00
2 AC Moravská Slavia Brno 12 388,00
3 AK AHA Vyškov 10 301,00
4 AC Slovácká Slavia Uh.Hradiště 5 248,00

 Obě naše družstva – mužů i žen, postupuji do bojů o postup do I.ligy, které se konají v sobotu dne 17.září v Uherském Hradišti

P.č. Příjmení a jméno Body v kole celkem body Bodový zisk v % Průměr na  kolo Poz.
I. II. III. IV. Baráž
   1. Tuček Martin 18,00 19,00 21,50 30,00   88,50 13,08 22,13  
   2. Fiala Jan 15,00 15,00 17,50 16,75   64,25 9,50 16,06  
   3. Sláma Michal 8,00 15,00 14,50 12,75   50,25 7,43 12,56  
   4. Hertl Ivo 15,75  – 27,25  –   43,00 6,36 10,75 H
   5. Študent Michal 20,75 20,00  –  –   40,75 6,02 10,19  
   6. Vida Roman 20,00 19,00   39,00 5,76 9,75 C
   7. Strnka David 6,00 11,00 15,25  –   32,25 4,77 8,06  
   8. Čech Vojtěch 8,00 23,00  –  –   31,00 4,58 7,75 H
   9. Klepáč Jiří  – 8,00 9,00 14,00   31,00 4,58 7,75  
 10. Schmöger Martin 14,25 14,00   28,25 4,18 7,06  
 11. Drmola Vít 8,00 9,00 7,00  –   24,00 3,55 6,00  
 12. Pokorný Jan 12,75 8,00  –  –   20,75 3,07 5,19 H
 13. Šimek Ondřej 1,00  – 8,50 8,75   18,25 2,70 4,56  
 14. Konečný Aleš 7,25 9,75   17,00 2,51 4,25  
 15. Fučík Karel 16,00  –   16,00 2,37 4,00  
 16. Kundera Zdeněk 3,00 6,00 6,00  –   15,00 2,22 3,75  
 17. Marčík Petr 6,00  – 4,00 4,50   14,50 2,14 3,63  
 18. Bůbela Tomáš  – 6,00  – 8,50   14,50 2,14 3,63  
 19. Peslar Oldřich  –  –  – 13,00   13,00 1,92 3,25  
 20. Mazal Zdeněk 10,50  –   10,50 1,55 2,63  
 21. Ďásek Jaroslav  – 10,00  –  –   10,00 1,48 2,50  
 22. Procházka Lubomír  –  –  – 9,00   9,00 1,33 2,25  
 23. Tuček Libor 1,00 5,00 0,00 2,50   8,50 1,26 2,13  
 24. Havelka Jan 6,00  –  –  –   6,00 0,89 1,50  
 25. Hověžák Pavel 6,00  –   6,00 0,89 1,50  
 26. Skácel Jindřich  –  –  – 6,00   6,00 0,89 1,50  
 27. Rerych Jiří  – 4,00  – 1,50   5,50 0,81 1,38  
 28. Vystrčil Pavel 5,00  –  –  –   5,00 0,74 1,25  
 29. Havíř Tomáš 4,75  –  –  –   4,75 0,70 1,19  
 30. Pola Petr  – 4,00  –  –   4,00 0,59 1,00  
  Celkem 139,00 163,00 204,50 170,00   676,50 100,00 225,50  
                     
                     
                     
VSK Univerzita Brno 8,00 15,00 14,50 12,75   50,25 7,43 12,56  
AK Olymp Brno   6,00 11,00 15,25  –   32,25 4,77 8,06  
JAC Brno 20,75 20,00  –  –   40,75 6,02 10,19  
Hostující celkem 34,75 46,00 29,75 12,75 0,00 123,25 18,22 30,81  
                     
Atlety AC Moravská Slavia 104,25 117,00 174,75 157,25 0,00 553,25 81,78 194,69  
                     
  Celkem 139,00 163,00 204,50 170,00 0,00 676,50 100,00 225,50  
                     
Vysvětlivky:                  
ms   – start mimo soutěž                  
0  – nebodoval                  
 – nezúčastnil se                  
H  – hostující závodníci                  
C  – cizinec                  
                     
                     
  Disciplína Body v kole – I.liga muži celkem body Bodový zisk v % Průměr na  kolo  
  I. II. III. IV. baráž  
  1 500 m 17,00 24,00 30,00 17,00   88,00 13,01 22,00  
  dálka 16,00 30,00 11,00 18,00   75,00 11,09 18,75  
  koule 8,00 16,00 23,00 17,00   64,00 9,46 16,00  
  200 m 15,00 5,00 22,00 25,00   67,00 9,90 16,75  
  800 m 13,00 15,00 11,00 11,00   50,00 7,39 12,50  
  5 000 m 35,00   35,00 5,17 8,75  
  tyč 7,00 19,00 6,50  neobsazeno   32,50 4,80 8,13  
  100 m 8,00 neobsazeno 16,00 15,00   39,00 5,76 9,75  
  4×100 7,00 15,00   22,00 3,25 5,50  
  výška 11,00 4,00 6,00 4,00   25,00 3,70 6,25  
  3 000 m 20,00   20,00 2,96 5,00  
  110 m překážek 5,00 14,00 neobsazeno neobsazeno   19,00 2,81 4,75  
  400 m 3,00 neobsazeno 16,00 20,00   39,00 5,76 9,75  
  trojskok  9,00 9,00 neobsazeno     18,00 2,66 4,50  
  10 000 m 18,00   18,00 2,66 4,50  
  disk neobsazeno 1,00 13,00 11,00   25,00 3,70 6,25  
  4×400 8,00 13,00   21,00 3,10 5,25  
  400 m překážek neobsazeno neobsazeno neobsazeno neobsazeno   0,00 0,00 0,00  
  chůze neobsazeno neobsazeno neobsazeno neobsazeno   0,00 0,00 0,00  
  kladivo neobsazeno neobsazeno neobsazeno neobsazeno   0,00 0,00 0,00  
  oštěp neobsazeno neobsazeno neobsazeno     0,00 0,00 0,00  
  3 000 m překážek 14,00   14,00 2,07 3,50  
  Součet 139,00 163,00 204,50 165,00 0,00 671,50 99,26 167,88  
P.č. Příjmení a jméno Body v kole celkem body Bodový zisk v % Průměr na  kolo Poz.
I. II. III. IV. Baráž
   1. Obšelová Monika 12,00 11,75 10,75 15,25   49,75 12,82 12,44 H
   2. Jeřábková Jana 12,75 13,25 14,00   40,00 10,31 10,00  
   3. Musilová Erika 9,00 8,25 8,00 13,25   38,50 9,92 9,63  
   4. Blažková Eva 7,00 6,00 5,00 6,00   24,00 6,19 6,00  
   5. Coufalová Dominika 8,75 7,00 7,75   23,50 6,06 5,88  
   6. Sivila Shannon 4,00 5,00 5,00 8,25   22,25 5,73 5,56 H
   7. Krcháková Alena 7,00 7,00 7,00   21,00 5,41 5,25  
   8. Ambrosová Aneta 8,75 5,00 6,25   20,00 5,15 5,00  
   9. Pavlíčková Svatava 5,75 5,00 8,00   18,75 4,83 4,69 H
   10. Ondráčková Anna 10,00 8,00   18,00 4,64 4,50  
   11. Přikrylová Iva 5,00 8,75 4,00   17,75 4,57 4,44 H
   12. Adámková Blanka 4,00 13,75   17,75 4,57 4,44  
   13. Peštálová Andrea 6,75 3,00 4,75   14,50 3,74 3,63  
   14. Jimramovská Zuzana 6,00 0,00 4,00 2,00   12,00 3,09 3,00 H
   15. Coufalová Karolína 3,75 7,75   11,50 2,96 2,88  
   16. Tajovská Kateřina 0,00 7,00   7,00 1,80 1,75  
   17. Prochová Hana 6,75   6,75 1,74 1,69  
   18. Freibergerová Anna 6,75   6,75 1,74 1,69  
   19. Ihmová Irena 2,00 1,25 2,00   5,25 1,35 1,31  
   20. Topinková Lenka 5,00   5,00 1,29 1,25  
   21. Egnerová Eliška 1,00 3,25   4,25 1,10 1,06 H
   22. Olejníčková Martina 1,00 1,75   2,75 0,71 0,69  
   23. Nečasová Klára 1,00   1,00 0,26 0,25 H
   24.                    
   25.                    
  Celkem 102,00 92,00 99,00 95,00   388,00 100,00 129,33  
Bitmap

 
                   
                     
                     
TJ Znojmo   6,00 8,25 5,00 8,25   27,50 7,09 6,88  
AC Prostějov   12,00 11,75 10,75 15,25   49,75 12,82 12,44  
AK Olymp Brno   11,00 14,50 13,00 10,00   48,50 12,50 12,13  
ŠAK Židlochovice             0,00 0,00 0,00  
  Hostující celkem 29,00 34,50 28,75 33,50   125,75 32,41 31,44  
                     
Atletky AC Moravská Slavia   73,00 57,50 70,25 61,50   262,25 67,59 97,90  
                     
  Celkem 102,00 92,00 99,00 95,00   388,00 100,00 129,33  
                     
Vysvětlivky:                  
ms   – start mimo soutěž                  
0  – nebodovala                  
 – nezúčastnila se                  
H  – hostující závodnice                  
                     
                     
                     
                     
                     
                     
  Disciplína Body v kole II.liga ženy celkem body Bodový zisk v % Průměr na  kolo  
  I. II. III. IV. Baráž  
  1 500 m 11,00 15,00 12,00 12,00   50,00 12,89 12,50  
  800 m 12,00 12,00 20,00 4,00   48,00 12,37 12,00  
  400 m překážek 8,00 8,00 12,00 15,00   43,00 11,08 10,75  
  dálka 18,00 6,00 10,00 2,00   36,00 9,28 9,00  
  400 m 12,00 9,00 7,00 neobsazeno   28,00 7,22 7,00  
  100 m překážek 8,00 5,00 3,00 9,00   25,00 6,44 6,25  
  4×400 12,00 12,00   24,00 6,19 6,00  
  5 000 m 7,00 16,00   23,00 5,93 5,75  
  200 m 4,00 3,00 3,00 11,00   21,00 5,41 5,25  
  100 m 3,00 6,00 4,00 5,00   18,00 4,64 4,50  
  4×100 7,00 7,00   14,00 3,61 3,50  
  3 000 m 12,00   12,00 3,09 3,00  
  disk 4,00 2,00 2,00 4,00   12,00 3,09 3,00  
  3 000 m překážek 12,00   12,00 3,09 3,00  
  kladivo 2,00 3,00 1,00 5,00   11,00 2,84 2,75  
  koule 1,00 1,00 2,00 neobsazeno   4,00 1,03 1,00  
  oštěp 0,00 neobsazeno 0,00 4,00   4,00 1,03 1,00  
  trojskok  neobsazeno 3,00 neobsazeno neobsazeno   3,00 0,77 0,75  
  výška neobsazeno neobsazeno neobsazeno neobsazeno   0,00 0,00 0,00  
  tyč neobsazeno neobsazeno neobsazeno neobsazeno   0,00 0,00 0,00  
  10 000 m   0,00 0,00 0,00  
  Součet 102,00 92,00 99,00 95,00 0,00 388,00 100,00 97,00  

Komentáře

Pro korektní odeslání komentáře opište prosím také kód z obrázku níže.





Blue Captcha Image
Refresh

*

QR Code Business Card